Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1970-1979)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökE.G. (diskussion | bidrag) (''John Blund'') |
Wakuran (diskussion | bidrag) (Du grabben) |
||
Rad 23: | Rad 23: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Du grabben]]'' || [[Dennis Förlag]] || 1970 | |rowspan=2|[[Bild:Du_Grabben.png|75px]] || ''[[Du grabben]] (ver. 1)'' || [[Dennis Förlag]] || 1970 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 280: | Rad 280: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Detektiver 69]]'' || [[Red Clown]] || 1974-? | |rowspan=2| || ''[[Detektiver 69]]'' || [[Red Clown]] || 1974-? | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Du grabben]] (ver. 2)'' || [[Dennis Förlag]] || 1974 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 29 juni 2014 kl. 13.05
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000–2009 2010–2019 Full lista