Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1970-1979)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) (+Ung och Kär) |
Wakuran (diskussion | bidrag) (+Story, listan verkar allmänt bristfällig för romantiktidningar, f.ö...) |
||
Rad 375: | Rad 375: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Rangerserien]]'' || [[Pingvinförlaget]] || 1976-? | |rowspan=2| || ''[[Rangerserien]]'' || [[Pingvinförlaget]] || 1976-? | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| [[Bild:Story.png|75px]]|| ''[[Story]]'' || [[Semic]] || 1976–1977 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 5 mars 2008 kl. 02.18
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista