Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1980-1989)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) (Kul med...) |
|||
Rad 222: | Rad 222: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Enid Blyton's Mysteriemagasin]]'' || [[Hemmets Journal]] || 1986-? | |rowspan=2| || ''[[Enid Blyton's Mysteriemagasin]]'' || [[Hemmets Journal]] || 1986-? | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Kul med...]]'' (ver. 2) || ?? || 1986-1988 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 265: | Rad 269: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild:Svenska Serier2.jpg|75px]] | |rowspan=2| [[Bild:Svenska Serier2.jpg|75px]]|| ''[[Svenska Serier]] (ver 2.)''|| [[Semic]] || 1987-1997 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 2 mars 2007 kl. 13.50
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista