Skillnad mellan versioner av "Alfabetisk lista över svenska serietidningar (K-M)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökE.G. (diskussion | bidrag) m |
Keffy (diskussion | bidrag) |
||
(En mellanliggande version av en annan användare visas inte) | |||
Rad 34: | Rad 34: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"|Kommer ut med 52 nummer om året! | |colspan="4"|Kommer ut med 52 nummer om året! | ||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Kalle Anka & C:o Skollov]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2003–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild:Kaex.jpg|75px]] || ''[[Kalle Anka Extra]]'' || [[Hemmets Journal]] || 1977–1980 | |rowspan=2| [[Bild:Kaex.jpg|75px]] || ''[[Kalle Anka Extra]]'' || [[Hemmets Journal]] || 1977–1980 | ||
Rad 298: | Rad 302: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Mika (och renen Ossian)]]'' || [[Semic]] || 1984 | |rowspan=2| || ''[[Mika (och renen Ossian)]]'' || [[Semic]] || 1984 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Min Hund]]'' || [[Williams förlags AB|Williams]] || 1974-1975 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |