Skillnad mellan versioner av "Alfabetisk lista över svenska serietidningar (K-M)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) m |
Wakuran (diskussion | bidrag) m |
||
Rad 80: | Rad 80: | ||
|rowspan=2| || ''[[King]]'' || [[Semic]] || 1964 | |rowspan=2| || ''[[King]]'' || [[Semic]] || 1964 | ||
|- | |- | ||
| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| En av få svenska serietidningar med [[erotiska serier|erotiska]]/ [[porrserier|pornografiska]] serier. | |rowspan=2| [[Bild:Kiss_Comix.png|75px]] || ''[[Kiss Comix]]'' || [[Oscar Ceasar AB]] || 1994 | ||
|- | |||
|colspan="4"| En av få svenska serietidningar med [[erotiska serier|erotiska]]/[[porrserier|pornografiska]] serier. | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |