Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1990-1999)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) m |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 94: | Rad 94: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Usagi Yojimbo]]'' || [[Epix]] || 1991-1992 | |rowspan=2| || ''[[Usagi Yojimbo]]'' || [[Epix]] || 1991-1992 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Thriller]] (ver. 2)'' || [[SatellitFörlaget]], [[Semic]] || 1991-93 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 102: | Rad 106: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Kurt Olssons tidning]]'' || [[Semic]] || 1991-1992 | |rowspan=2| || ''[[Kurt Olssons tidning]]'' || [[Semic]] || 1991-1992 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Thriller]] (ver. 2)'' || [[SatellitFörlaget]], [[Semic]] || 1991-93 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 114: | Rad 122: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Mega-Pyton]]'' || [[Pandora Press|Pandora]], [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1992-? | |rowspan=2| || ''[[Mega-Pyton]]'' || [[Pandora Press|Pandora]], [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 1992-? | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Thriller]] (ver. 2)'' || [[SatellitFörlaget]], [[Semic]] || 1991-93 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 6 december 2006 kl. 14.32
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista