Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2010-2019)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökAndreas (diskussion | bidrag) (+ Ronaldinho) |
Andreas (diskussion | bidrag) |
||
Rad 52: | Rad 52: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Ronaldinho Gaucho]]'' || [[Buster Nordic]] || 2012–pågående | |rowspan=2| || ''[[Ronaldinho Gaucho]]'' || [[Buster Nordic]] || 2012–pågående | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Spider-Man Kidz|Spider-Man Kids]]'' (ver. 2) || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2012–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Star Wars|Star Wars: The Old Republic]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2012–pågående | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 23 september 2012 kl. 19.41
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000–2009 2010–2019 Full lista
Bild | Titel | Förlag | År |
---|---|---|---|
Bamse för de yngsta | Egmont | 2010–pågående | |
Nya Serieparaden | Egmont | 2010–pågående | |
Kalle Anka Extra | Egmont | 2010–pågående | |
Uti vår hage special | Egmont | 2010 | |
Forza fotboll | Egmont | 2010–pågående | |
Utopi | Kolik förlag | 2011–pågående | |
Agent Marc Saunders | Serieplaneten | 2011–pågående | |
Smurfarna (ver. 2) | Egmont | 2011–pågående | |
Ronaldinho Gaucho | Buster Nordic | 2012–pågående | |
Spider-Man Kids (ver. 2) | Egmont | 2012–pågående | |
Star Wars: The Old Republic | Egmont | 2012–pågående | |