Bonemine: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag)
m ordnat språken
Weimar (diskussion | bidrag)
Ingen redigeringssammanfattning
Rad 18: Rad 18:
|-
|-
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Smirgeline
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Smirgeline
|-
|{{bildram|[[Bild:mini_grekland.gif]]}} Grekiska||Μπονεμίνα (Bonemina)
|-
|-
|[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Beniamina
|[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Beniamina

Versionen från 6 september 2006 kl. 23.29

Gift med Majestix, den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix".

Bonemine på olika språk

Språk Namn
Franska Bonemine
Danska Godemine
Engelska (Storbr.) Impedimenta
Engelska (USA) Belladonna
Esperanto Belsanin
Finska Smirgeline
Grekiska Μπονεμίνα (Bonemina)
Italienska Beniamina
Nederländska Bellefleur
Norska Godemine
Polska Dobrominko
Portugisiska Naftalina
Spanska Karabella
Tyska Gutemine
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!