Bongy: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
TOK (diskussion | bidrag)
Skapade sidan med 'Lars Tallert (text) och Jan-Olof Sandgren (bild) gjorde ett seriealbum för Afrikagrupperna om frihetskampen i Sydafrika. Den kom ut 1990 och eftersom man lyckades pricka aparthe…'
 
TOK (diskussion | bidrag)
Ingen redigeringssammanfattning
Rad 1: Rad 1:
Lars Tallert (text) och Jan-Olof Sandgren (bild) gjorde ett seriealbum för Afrikagrupperna om frihetskampen i Sydafrika. Den kom ut 1990 och eftersom man lyckades pricka apartheidregimens fall, blev det en relativt stor försäljningsframgång.  
Lars Tallert (text) och Jan-Olof Sandgren (bild) gjorde ett seriealbum för Afrikagrupperna om frihetskampen i Sydafrika. "Bongy" kom ut 1990 och eftersom man lyckades pricka apartheidregimens fall, blev det en relativt stor försäljningsframgång.  
Albumet är tryckt i svart-vitt och på 46 sidor.
Albumet är tryckt i svart-vitt och på 46 sidor.

Versionen från 19 januari 2011 kl. 14.12

Lars Tallert (text) och Jan-Olof Sandgren (bild) gjorde ett seriealbum för Afrikagrupperna om frihetskampen i Sydafrika. "Bongy" kom ut 1990 och eftersom man lyckades pricka apartheidregimens fall, blev det en relativt stor försäljningsframgång. Albumet är tryckt i svart-vitt och på 46 sidor.