Senilix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Weimar (diskussion | bidrag) +esp |
||
| Rad 20: | Rad 20: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Methusalix | |[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Methusalix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Prauliks | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 09.59
Byns äldste invånare i den franska serien "Asterix".
Senilix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Agecanonix | |
| Arthritix | |
| Geriatrix | |
| Nestorix | |
| Matusalemix | |
| Edadepiédrix | |
| Methusalix | |
| Prauliks |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
