Miraculix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Weimar (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
| Rad 22: | Rad 22: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks | |[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_island.gif]] Isländska||Sjóðríkur | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 01.49
Byns druid i den franska serien "Asterix".
Miraculix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Panoramix | |
| Magigimmix | |
| Getafix | |
| Panoramix | |
| Panoramix | |
| Panorámix | |
| Miraculix | |
| Miraklomiks | |
| Sjóðríkur |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
