Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2010-2019)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökOlaHe (diskussion | bidrag) m (+ Utopi) |
OlaHe (diskussion | bidrag) m (+ Agent Marc Saunders) |
||
Rad 40: | Rad 40: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild:Utopi.png|75px]]|| ''[[Utopi]]'' || [[Kolik förlag]] || 2011–pågående | |rowspan=2| [[Bild:Utopi.png|75px]]|| ''[[Utopi]]'' || [[Kolik förlag]] || 2011–pågående | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| [[Bild:Agent_Marc_Saunders.png|75px]]|| ''[[Agent Marc Saunders]]'' || [[Serieplaneten]] || 2011–pågående | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 26 juni 2011 kl. 18.28
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000–2009 2010–2019 Full lista
Bild | Titel | Förlag | År |
---|---|---|---|
Bamse för de yngsta | Egmont | 2010–pågående | |
Nya Serieparaden | Egmont | 2010–pågående | |
Kalle Anka Extra | Egmont | 2010–pågående | |
Uti vår hage special | Egmont | 2010–pågående | |
Forza fotboll | Egmont | 2010–pågående | |
Utopi | Kolik förlag | 2011–pågående | |
Agent Marc Saunders | Serieplaneten | 2011–pågående | |