Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2020-2029)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökm |
m |
||
Rad 25: | Rad 25: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Musse Piggs deckargåtor]]'' || [[Egmont]] || 2020–pågående | |rowspan=2| || ''[[Musse Piggs deckargåtor]]'' || [[Egmont]] || 2020–pågående | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Kalle Anka Klassiker]]'' || [[Egmont]] || 2020–pågående | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 7 mars 2023 kl. 13.04
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000–2009 2010–2019 2020–2029 Full lista
Bild | Titel | Förlag | År |
---|---|---|---|
LasseMajas Detektivbyrå | Egmont | 2020–pågående | |
Musse Piggs deckargåtor | Egmont | 2020–pågående | |
Kalle Anka Klassiker | Egmont | 2020–pågående | |
Djurliv | Egmont | 2021–2022 | |