Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1990-1999)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökAndreas (diskussion | bidrag) (årtalsfix) |
Wakuran (diskussion | bidrag) m |
||
Rad 96: | Rad 96: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Judge Dredd]] (ver. 2)'' || [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Pandora Press|Pandora ]] || 1991-1992 | |rowspan=2| || ''[[Judge Dredd]] (ver. 2)'' || [[Atlantic Förlags|Atlantic]], [[Pandora Press|Pandora ]] || 1991-1992 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Kurt Olssons tidning]]'' || [[Semic]] || 1991-1992 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 112: | Rad 116: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Batman - mörkrets riddare]]'' || [[Epix]] || 1992-1992 | |rowspan=2| || ''[[Batman - mörkrets riddare]]'' || [[Epix]] || 1992-1992 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 29 juni 2014 kl. 00.08
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000–2009 2010–2019 Full lista