Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2000-2009)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) (Shojo Stars, bild +mer info) |
Wakuran (diskussion | bidrag) m (Bokstavsordning, enligt tidigare standard...) |
||
Rad 153: | Rad 153: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| Innehåller "[[Wolverine]]" och "[[X-Men]]" | |colspan="4"| Innehåller "[[Wolverine]]" och "[[X-Men]]" | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|[[Bild:Shojo Stars.png |75px]] || ''[[Shojo Stars]]'' || [[Manga Media]] || 2007–pågående | |rowspan=2|[[Bild:Shojo Stars.png |75px]] || ''[[Shojo Stars]]'' || [[Manga Media]] || 2007–pågående | ||
Rad 162: | Rad 158: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild: | |rowspan=2| [[Bild:Zits.png|75px]] || ''[[Zits]]'' || [[Egmont]] || 2007–pågående | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 170: | Rad 166: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild:Hjälp_(serietidning).png|75px]] || ''[[Hjälp]]'' || [[Schibsted Förlagen]] || 2008–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|} | |} |
Versionen från 7 mars 2008 kl. 21.35
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista