Drakens öga: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Keffy (diskussion | bidrag) Skapade sidan med 'Kategori:Serier Kategori:Norska serier Kategori:Fantasyserier Kategori:Äventyrsserier '''"Drakens öga"''' (orig. "Dragens øye"), norsk fantasyserie för...' |
Keffy (diskussion | bidrag) |
||
| (3 mellanliggande sidversioner av samma användare visas inte) | |||
| Rad 13: | Rad 13: | ||
| 1 || "Forrådt" || 2021 || "Förrådd" (2022) | | 1 || "Forrådt" || 2021 || "Förrådd" (2022) | ||
|- | |- | ||
| 2 || "Angrepet" || 2022 || | | 2 || "Angrepet" || 2022 || "Under attack" (2023) | ||
|- | |||
| 3 || "Fanget" || 2023 || "Fångad" (2024) | |||
|- | |||
| 4 || "Såret" || 2023 || "Sårad" (2024) | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Nuvarande version från 15 april 2024 kl. 10.06
"Drakens öga" (orig. "Dragens øye"), norsk fantasyserie för barn, skriven och tecknad av Charlotte Sandmæl.
På svenska publicerad av Egmont Comics.
Utgivning
| Nr. | Originaltitel | Utgivningsår | Svensk utgivning |
|---|---|---|---|
| 1 | "Forrådt" | 2021 | "Förrådd" (2022) |
| 2 | "Angrepet" | 2022 | "Under attack" (2023) |
| 3 | "Fanget" | 2023 | "Fångad" (2024) |
| 4 | "Såret" | 2023 | "Sårad" (2024) |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
