Skillnad mellan versioner av "Miraculix"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWeimar (diskussion | bidrag) m (ordnat) |
|||
Rad 9: | Rad 9: | ||
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Panoramix | |[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Panoramix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild: | |[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska (Storbr.)||Getafix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_usa.gif]] | |[[Bild:mini_usa.gif]] Engelska (USA, [[album]])||Magigimmix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild: | |[[Bild:mini_usa.gif]] Engelska (USA, [[söndagssida|dagspress]])||Readymix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix | |[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild: | |[[Bild:mini_island.gif]] Isländska||Sjóðríkur | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Panoramix | |[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Panoramix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Panoramix | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Panorámix | |[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Panorámix | ||
Rad 26: | Rad 30: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Miraculix | |[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Miraculix | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} |
Versionen från 15 augusti 2006 kl. 22.55
Byns druid i den franska serien "Asterix".
Miraculix på olika språk
Språk | Namn |
---|---|
![]() |
Panoramix |
![]() |
Getafix |
![]() |
Magigimmix |
![]() |
Readymix |
![]() |
Miraklomiks |
![]() |
Akvavitix |
![]() |
Sjóðríkur |
![]() |
Panoramix |
![]() |
Panoramix |
![]() |
Panorámix |
![]() |
Büyüfiks |
![]() |
Miraculix |
![]() |
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |