Skillnad mellan versioner av "Majestix"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökOlaHe (diskussion | bidrag) m |
Islander (diskussion | bidrag) |
||
Rad 16: | Rad 16: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Moŝtiks | |[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Moŝtiks | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_estland.gif]] Estniska||Majestix | |||
|- | |- | ||
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Aladobix | |{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Aladobix |
Versionen från 28 augusti 2006 kl. 23.54
Den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix". Majestix är gift med Bonemine.
Majestix på olika språk
Språk | Namn |
---|---|
![]() |
Abraracourcix |
![]() |
Vitalstatistix |
![]() |
Macroeconomix |
![]() |
Vitalstatistix |
![]() |
Moŝtiks |
![]() |
Majestix |
![]() |
Aladobix |
![]() |
Abraracourcix |
![]() |
Tytinäks |
![]() |
Acopdegarròtix |
![]() |
Abraracourcix |
![]() |
Asparanoiks |
![]() |
Abraracúrcix |
![]() |
Toptoriks |
![]() |
Majestix |
![]() |
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |