Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2000-2009)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökKarl MAN (diskussion | bidrag) m |
m |
||
Rad 94: | Rad 94: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Manga Mania]]'' || [[Full Stop Media]], [[Manga Media]] || | |rowspan=2| || ''[[Manga Mania]]'' || [[Full Stop Media]], [[Manga Media]] || 2003–2007 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 147: | Rad 147: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild:Zits.png|75px]] || ''[[Zits]]'' || [[Egmont]] || 2007–pågående | |rowspan=2| [[Bild:Zits.png|75px]] || ''[[Zits]]'' || [[Egmont]] || 2007–pågående | ||
|- | |||
|colspan="4"| |- | |||
|rowspan=2| || ''[[Shojo Stars]]'' || [[Manga Media]] || 2007–pågående | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 6 augusti 2007 kl. 18.46
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista