Smidefix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
|||
| Rad 20: | Rad 20: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto|| Tutaŭtomatiks | |[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto|| Tutaŭtomatiks | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_portugal.gif]] Portugisiska|| Automatix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_polen.gif]] Polska|| Automatiks | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_danmark.gif]] Danska|| Armanix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_norge.gif]] Norska|| Armarix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_finska.gif]] Finland|| Caravellix | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.30
Byns smed i den franska serien "Asterix".
Smidefix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Cétautomatix | |
| Fulliautomatix | |
| Hoefnix | |
| Automatix | |
| Esautomatix | |
| Automatix | |
| Tutaŭtomatiks | |
| Automatix | |
| Automatiks | |
| Armanix | |
| Armarix | |
| Fil:Mini finska.gif Finland | Caravellix |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
