Bonemine: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag)
m ordnat språken
Rad 9: Rad 9:
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Bonemine
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Bonemine
|-
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Belladonna
|[[Bild:mini_danmark.gif]] Danska||Godemine
|-
|-
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Impedimenta
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska (Storbr.)||Impedimenta
|-
|-
|[[Bild:mini_danmark.gif]] Danska||Godemine
|[[Bild:mini_usa.gif]] Engelska (USA)||Belladonna
|-
|-
|[[Bild:mini_norge.gif]] Norska||Godemine
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Belsanin
|-
|-
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Smirgeline
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Smirgeline
|-
|-
|[[Bild:mini_polen.gif]] Polska||Dobrominko
|[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Beniamina
|-
|-
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Bellefleur
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Bellefleur
|-
|-
|[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Beniamina
|[[Bild:mini_norge.gif]] Norska||Godemine
|-
|{{bildram|[[Bild:mini_polen.gif]]}} Polska||Dobrominko
|-
|-
|[[Bild:mini_portugal.gif]] Portugisiska||Naftalina
|[[Bild:mini_portugal.gif]] Portugisiska||Naftalina
Rad 30: Rad 32:
|-
|-
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Gutemine
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Gutemine
|-
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Belsanin
|-
|-
|}
|}


{{stub}}
{{stub}}

Versionen från 15 augusti 2006 kl. 23.01

Gift med Majestix, den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix".

Bonemine på olika språk

Språk Namn
Franska Bonemine
Danska Godemine
Engelska (Storbr.) Impedimenta
Engelska (USA) Belladonna
Esperanto Belsanin
Finska Smirgeline
Italienska Beniamina
Nederländska Bellefleur
Norska Godemine
Polska Dobrominko
Portugisiska Naftalina
Spanska Karabella
Tyska Gutemine
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!