Majestix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) m först originalspråk, sedan alfabetiskt efter språknamn) |
Islander (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 18: | Rad 18: | ||
|- | |- | ||
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Aladobix | |{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Aladobix | ||
|- | |||
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Karelska||Tytinäks | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Abraracourcix | |[[Bild:mini_italien.gif]] Italienska||Abraracourcix | ||
Versionen från 28 augusti 2006 kl. 13.27
Den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix".
Majestix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Abraracourcix | |
| Vitalstatistix | |
| Macroeconomix | |
| Vitalstatistix | |
| Moŝtiks | |
| Aladobix | |
| Tytinäks | |
| Abraracourcix | |
| Acopdegarròtix | |
| Abraracourcix | |
| Asparanoiks | |
| Abraracúrcix | |
| Toptoriks | |
| Majestix |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
