Miraculix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) m ordnat |
Islander (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 16: | Rad 16: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks | |[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_estland.gif]] Estniska||Aquavitix | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix | |[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix | ||
Versionen från 28 augusti 2006 kl. 23.59
Byns druid i den franska serien "Asterix".
Miraculix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Panoramix | |
| Getafix | |
| Magigimmix | |
| Readymix | |
| Miraklomiks | |
| Aquavitix | |
| Akvavitix | |
| Sjóðríkur | |
| Panoramix | |
| Panoramix | |
| Panorámix | |
| Büyüfiks | |
| Miraculix |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
