Miraculix: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag)
m ordnat
Islander (diskussion | bidrag)
Rad 16: Rad 16:
|-
|-
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Miraklomiks
|-
|[[Bild:mini_estland.gif]] Estniska||Aquavitix
|-
|-
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix

Versionen från 28 augusti 2006 kl. 23.59

Byns druid i den franska serien "Asterix".

Miraculix på olika språk

Språk Namn
Franska Panoramix
Engelska (Storbr.) Getafix
Engelska (USA, album) Magigimmix
Engelska (USA, dagspress) Readymix
Esperanto Miraklomiks
Estniska Aquavitix
Finska Akvavitix
Isländska Sjóðríkur
Italienska Panoramix
Nederländska Panoramix
Spanska Panorámix
Turkiska Büyüfiks
Tyska Miraculix
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!