Troubadix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) ordnat språken; först originalspråk, sedan alfabetiskt efter språknamn |
Islander (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 18: | Rad 18: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto|| Malmuziks | |[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto|| Malmuziks | ||
|- | |||
|{{bildram|[[Bild:mini_estland.gif]]}} Estniska||Lyrix | |||
|- | |- | ||
|{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Trubadurix | |{{bildram|[[Bild:mini_finland.gif]]}} Finska||Trubadurix | ||
Versionen från 29 augusti 2006 kl. 00.12
Byns bard i den franska serien "Asterix".
Troubadix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Assurancetourix | |
| Trubadurix | |
| Cacofonix | |
| Cacofonix | |
| Malacoustix | |
| Malmuziks | |
| Lyrix | |
| Trubadurix | |
| Assurancetourix | |
| Assurancetourix | |
| Trubadurix | |
| Kakofoniks | |
| Chatatorix | |
| Assurancetúrix | |
| Kakofoniks | |
| Troubadix |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
