Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2000-2009)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 30: | Rad 30: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Gigant]] (ver. 2)'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2001 | |rowspan=2| || ''[[Gigant]] (ver. 2)'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2001 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Hacke Hackspett]] (ver. 2)'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2001–02 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 58: | Rad 62: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Fox Kids Mix (Magazine)]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2002–? | |rowspan=2| || ''[[Fox Kids Mix (Magazine)]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2002–? | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 73: | Rad 73: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Smurfarna]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || | |rowspan=2| [[Bild:smurfarna.png|75px]] || ''[[Smurfarna]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2002-2003 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 15 februari 2007 kl. 14.33
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista