Skillnad mellan versioner av "Lista över Kalle Ankas Pocket"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökPhoenix (diskussion | bidrag) (uppdaterar) |
Phoenix (diskussion | bidrag) (uppdaterade, lade till fler datum) |
||
Rad 875: | Rad 875: | ||
| 428 || [[Kalle Ankas Pocket 428: Grattis, Kalle!|"Grattis, Kalle!"]] || 20 maj 2014 || || 512 sidor | | 428 || [[Kalle Ankas Pocket 428: Grattis, Kalle!|"Grattis, Kalle!"]] || 20 maj 2014 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 429 || [[Kalle Ankas Pocket 429: Sommarskatter|"Sommarskatter"]] || juni 2014 || || | | 429 || [[Kalle Ankas Pocket 429: Sommarskatter|"Sommarskatter"]] || 17 juni 2014 || || | ||
|- | |- | ||
| 430 || [[Kalle Ankas Pocket 430: Sommarkul|"Sommarkul"]] || juli 2014 || || | | 430 || [[Kalle Ankas Pocket 430: Sommarkul|"Sommarkul"]] || 15 juli 2014 || || | ||
|- | |- | ||
| 431 || [[Kalle Ankas Pocket 431: Skattkistan full! |"Skattkistan full! "]] || augusti 2014 || || | | 431 || [[Kalle Ankas Pocket 431: Skattkistan full! |"Skattkistan full! "]] || 12 augusti 2014 || || | ||
|- | |- | ||
| 432 || [[Kalle Ankas Pocket 432: Fel färg|"Fel färg"]] || september 2014 || || | | 432 || [[Kalle Ankas Pocket 432: Fel färg|"Fel färg"]] || 23 september 2014 || || | ||
|- | |- | ||
| 433 || [[Kalle Ankas Pocket 433: Busar i bingen|"Busar i bingen"]] || oktober 2014 || || | | 433 || [[Kalle Ankas Pocket 433: Busar i bingen|"Busar i bingen"]] || 7 oktober 2014 || || | ||
|- | |- | ||
| 434 || [[Kalle Ankas Pocket 434: Mästarringen|"Mästarringen"]] || november 2014 || || 512 sidor | | 434 || [[Kalle Ankas Pocket 434: Mästarringen|"Mästarringen"]] || 4 november 2014 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 435 || [[Kalle Ankas Pocket 435: Mäktig jul|"Mäktig jul"]] || december 2014 || || | | 435 || [[Kalle Ankas Pocket 435: Mäktig jul|"Mäktig jul"]] || 2 december 2014 || || | ||
|- | |- | ||
| 436 || [[Kalle Ankas Pocket 436: Storfångst!|"Storfångst!"]] || 15 januari 2015 || || | | 436 || [[Kalle Ankas Pocket 436: Storfångst!|"Storfångst!"]] || 15 januari 2015 || || | ||
|- | |||
| 437 || [[Kalle Ankas Pocket 437: Riddargåsen!|"Riddargåsen!"]] || 3 februari 2015 || || | |||
|- | |||
| 438 || [[Kalle Ankas Pocket 438: Kampen om myntet|"Kampen om myntet"]] || 3 mars 2014 || || | |||
|- | |||
| 439 || [[Kalle Ankas Pocket 439: Superhjältar!|"Superhjältar!"]] || 31 mars 2015 || || | |||
|} | |} | ||
{{DISPLAYTITLE:Lista över ''Kalle Ankas Pocket''}} | {{DISPLAYTITLE:Lista över ''Kalle Ankas Pocket''}} |
Versionen från 16 april 2015 kl. 17.43
Detta är en lista över Kalle Ankas Pocketar som har givits ut i Sverige.