Skillnad mellan versioner av "Lista över Kalle Ankas Pocket"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökPhoenix (diskussion | bidrag) (uppdaterar) |
Phoenix (diskussion | bidrag) m (uppdaterade listan) |
||
Rad 653: | Rad 653: | ||
| 317 || [[Kalle Ankas Pocket 317: Luftens herre|"Luftens herre"]] || november 2005 || 59:- || 512 sidor | | 317 || [[Kalle Ankas Pocket 317: Luftens herre|"Luftens herre"]] || november 2005 || 59:- || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 318 || [[Kalle Ankas Pocket 318: Hjältegärningar|"Hjältegärningar"]] || december 2005 || | | 318 || [[Kalle Ankas Pocket 318: Hjältegärningar|"Hjältegärningar"]] || december 2005 || || | ||
|- | |- | ||
| 319 || [[Kalle Ankas Pocket 319: Skattefnatt|"Skattefnatt"]] || januari 2006 || | | 319 || [[Kalle Ankas Pocket 319: Skattefnatt|"Skattefnatt"]] || januari 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 320 || [[Kalle Ankas Pocket 320: Bluffankan|"Bluffankan"]] || februari 2006 || | | 320 || [[Kalle Ankas Pocket 320: Bluffankan|"Bluffankan"]] || februari 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 321 || [[Kalle Ankas Pocket 321: Glada brallan|"Glada brallan"]] || mars 2006 || | | 321 || [[Kalle Ankas Pocket 321: Glada brallan|"Glada brallan"]] || mars 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 322 || [[Kalle Ankas Pocket 322: Vilken fest!|"Vilken fest!"]] || april 2006 || | | 322 || [[Kalle Ankas Pocket 322: Vilken fest!|"Vilken fest!"]] || april 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 323 || [[Kalle Ankas Pocket 323: Trollkarlen i träsket|"Trollkarlen i träsket"]] || maj 2006 || | | 323 || [[Kalle Ankas Pocket 323: Trollkarlen i träsket|"Trollkarlen i träsket"]] || maj 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 324 || [[Kalle Ankas Pocket 324: Sommarskoj|"Sommarskoj"]] || juni 2006 || || 512 sidor | | 324 || [[Kalle Ankas Pocket 324: Sommarskoj|"Sommarskoj"]] || juni 2006 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 325 || [[Kalle Ankas Pocket 325: Krympgasen|"Krympgasen"]] || juni 2006 || | | 325 || [[Kalle Ankas Pocket 325: Krympgasen|"Krympgasen"]] || juni 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 326 || [[Kalle Ankas Pocket 326: Storm|"Storm"]] || juli 2006 || | | 326 || [[Kalle Ankas Pocket 326: Storm|"Storm"]] || juli 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 327 || [[Kalle Ankas Pocket 327: Gröna fingrar|"Gröna fingrar"]] || augusti 2006 || | | 327 || [[Kalle Ankas Pocket 327: Gröna fingrar|"Gröna fingrar"]] || augusti 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 328 || [[Kalle Ankas Pocket 328: Inre rikedom|"Inre rikedom"]] || 20 september 2006 || | | 328 || [[Kalle Ankas Pocket 328: Inre rikedom|"Inre rikedom"]] || 20 september 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 329 || [[Kalle Ankas Pocket 329: Sheriffen|"Sheriffen"]] || oktober 2006 || | | 329 || [[Kalle Ankas Pocket 329: Sheriffen|"Sheriffen"]] || oktober 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 330 || [[Kalle Ankas Pocket 330: Hårda puckar|"Hårda puckar"]] || 14 november 2006 || 59:- || 512 sidor | | 330 || [[Kalle Ankas Pocket 330: Hårda puckar|"Hårda puckar"]] || 14 november 2006 || 59:- || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 331 || [[Kalle Ankas Pocket 331: Förbannelsen|"Förbannelsen"]] || december 2006 || | | 331 || [[Kalle Ankas Pocket 331: Förbannelsen|"Förbannelsen"]] || december 2006 || || | ||
|- | |- | ||
| 332 || [[Kalle Ankas Pocket 332: Kameler & keramik|"Kameler & keramik"]] || januari 2007 || | | 332 || [[Kalle Ankas Pocket 332: Kameler & keramik|"Kameler & keramik"]] || januari 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 333 || [[Kalle Ankas Pocket 333: Körd i botten|"Körd i botten"]] || februari 2007 || | | 333 || [[Kalle Ankas Pocket 333: Körd i botten|"Körd i botten"]] || februari 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 334 || [[Kalle Ankas Pocket 334: Fast i forntiden|"Fast i forntiden"]] || mars 2007 || | | 334 || [[Kalle Ankas Pocket 334: Fast i forntiden|"Fast i forntiden"]] || mars 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 335 || [[Kalle Ankas Pocket 335: Tuffa tag|"Tuffa tag"]] || april 2007 || | | 335 || [[Kalle Ankas Pocket 335: Tuffa tag|"Tuffa tag"]] || april 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 336 || [[Kalle Ankas Pocket 336: Fruset guld|"Fruset guld"]] || 2 maj 2007 || 49:- || | | 336 || [[Kalle Ankas Pocket 336: Fruset guld|"Fruset guld"]] || 2 maj 2007 || 49:- || | ||
Rad 693: | Rad 693: | ||
| 337 || [[Kalle Ankas Pocket 337: Plums i plurret|"Plums i plurret"]] || 24 maj 2007 || || 512 sidor | | 337 || [[Kalle Ankas Pocket 337: Plums i plurret|"Plums i plurret"]] || 24 maj 2007 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 338 || [[Kalle Ankas Pocket 338: Sjögång|"Sjögång"]] || juni 2007 || | | 338 || [[Kalle Ankas Pocket 338: Sjögång|"Sjögång"]] || juni 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 339 || [[Kalle Ankas Pocket 339: Livrädd|"Livrädd"]] || juli 2007 || | | 339 || [[Kalle Ankas Pocket 339: Livrädd|"Livrädd"]] || juli 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 340 || [[Kalle Ankas Pocket 340: På väg upp!|"På väg upp!"]] || augusti 2007 || | | 340 || [[Kalle Ankas Pocket 340: På väg upp!|"På väg upp!"]] || augusti 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 341 || [[Kalle Ankas Pocket 341: I hårdträning|"I hårdträning"]] || september 2007 || | | 341 || [[Kalle Ankas Pocket 341: I hårdträning|"I hårdträning"]] || september 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 342 || [[Kalle Ankas Pocket 342: Kung Kalle|"Kung Kalle"]] || oktober 2007 || | | 342 || [[Kalle Ankas Pocket 342: Kung Kalle|"Kung Kalle"]] || oktober 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 343 || [[Kalle Ankas Pocket 343: Mästertjuven|"Mästertjuven"]] || november 2007 || || 512 sidor | | 343 || [[Kalle Ankas Pocket 343: Mästertjuven|"Mästertjuven"]] || november 2007 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 344 || [[Kalle Ankas Pocket 344: Grävaren|"Grävaren"]] || december 2007 || | | 344 || [[Kalle Ankas Pocket 344: Grävaren|"Grävaren"]] || december 2007 || || | ||
|- | |- | ||
| 345 || [[Kalle Ankas Pocket 345: Tur & otur|"Tur & otur"]] || januari 2008 || 50:- || | | 345 || [[Kalle Ankas Pocket 345: Tur & otur|"Tur & otur"]] || januari 2008 || 50:- || | ||
|- | |- | ||
| 346 || [[Kalle Ankas Pocket 346: Ett eget land|"Ett eget land"]] || 5 februari 2008 || | | 346 || [[Kalle Ankas Pocket 346: Ett eget land|"Ett eget land"]] || 5 februari 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 347 || [[Kalle Ankas Pocket 347: Högspänning|"Högspänning"]] || mars 2008 || | | 347 || [[Kalle Ankas Pocket 347: Högspänning|"Högspänning"]] || mars 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 348 || [[Kalle Ankas Pocket 348: Helt sjukt|"Helt sjukt"]] || april 2008 || | | 348 || [[Kalle Ankas Pocket 348: Helt sjukt|"Helt sjukt"]] || april 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 349 || [[Kalle Ankas Pocket 349: Alkemisten|"Alkemisten"]] || maj 2008 || 50:- || | | 349 || [[Kalle Ankas Pocket 349: Alkemisten|"Alkemisten"]] || maj 2008 || 50:- || | ||
Rad 719: | Rad 719: | ||
| 350 || [[Kalle Ankas Pocket 350: Stick, Kalle!|"Stick, Kalle!"]] || juni 2008 || 60:- || 512 sidor | | 350 || [[Kalle Ankas Pocket 350: Stick, Kalle!|"Stick, Kalle!"]] || juni 2008 || 60:- || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 351 || [[Kalle Ankas Pocket 351: Stora små krigare|"Stora små krigare"]] || juli 2008 || | | 351 || [[Kalle Ankas Pocket 351: Stora små krigare|"Stora små krigare"]] || juli 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 352 || [[Kalle Ankas Pocket 352: Toppen är nådd!|"Toppen är nådd!"]] || juli 2008 || | | 352 || [[Kalle Ankas Pocket 352: Toppen är nådd!|"Toppen är nådd!"]] || juli 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 353 || [[Kalle Ankas Pocket 353: Trångt läge|"Trångt läge"]] || augusti 2008 || | | 353 || [[Kalle Ankas Pocket 353: Trångt läge|"Trångt läge"]] || augusti 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 354 || [[Kalle Ankas Pocket 354: Mumma för mammon|"Mumma för mammon"]] || september 2008 || | | 354 || [[Kalle Ankas Pocket 354: Mumma för mammon|"Mumma för mammon"]] || september 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 355 || [[Kalle Ankas Pocket 355: Färg i fara|"Färg i fara"]] || oktober 2008 || | | 355 || [[Kalle Ankas Pocket 355: Färg i fara|"Färg i fara"]] || oktober 2008 || || | ||
|- | |- | ||
| 356 || [[Kalle Ankas Pocket 356: Knivigt läge|"Knivigt läge"]] || november 2008 || || 512 sidor | | 356 || [[Kalle Ankas Pocket 356: Knivigt läge|"Knivigt läge"]] || november 2008 || || 512 sidor | ||
Rad 735: | Rad 735: | ||
| 358 || [[Kalle Ankas Pocket 358: Snabba pengar|"Snabba pengar"]] || januari 2009 || || | | 358 || [[Kalle Ankas Pocket 358: Snabba pengar|"Snabba pengar"]] || januari 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 359 || [[Kalle Ankas Pocket 359: Rösta på mej !|"Rösta på mej!"]] || februari 2009 || || | | 359 || [[Kalle Ankas Pocket 359: Rösta på mej!|"Rösta på mej!"]] || februari 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 360 || [[Kalle Ankas Pocket 360: Korven med stort K|"Korven med stort K"]] || mars 2009 || || | | 360 || [[Kalle Ankas Pocket 360: Korven med stort K|"Korven med stort K"]] || mars 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 361 || [[Kalle Ankas Pocket 361: Nere för räkning !|"Nere för räkning!"]] || april 2009 || || | | 361 || [[Kalle Ankas Pocket 361: Nere för räkning!|"Nere för räkning!"]] || april 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 362 || [[Kalle Ankas Pocket 362: Ankan som visste för mycket|"Ankan som visste för mycket"]] || maj 2009 || || | | 362 || [[Kalle Ankas Pocket 362: Ankan som visste för mycket|"Ankan som visste för mycket"]] || maj 2009 || || | ||
Rad 745: | Rad 745: | ||
| 363 || [[Kalle Ankas Pocket 363: Kalasläge|"Kalasläge"]] || juni 2009 || || | | 363 || [[Kalle Ankas Pocket 363: Kalasläge|"Kalasläge"]] || juni 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 364 || [[Kalle Ankas Pocket 364: Badankor !|"Badankor!"]] || juni 2009 || || 512 sidor | | 364 || [[Kalle Ankas Pocket 364: Badankor!|"Badankor!"]] || juni 2009 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 365 || [[Kalle Ankas Pocket 365: S.O.S.|"S.O.S."]] || juli 2009 || || | | 365 || [[Kalle Ankas Pocket 365: S.O.S.|"S.O.S."]] || juli 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 366 || [[Kalle Ankas Pocket 366: Änder och demoner !|"Änder och demoner!"]] || augusti 2009 || || | | 366 || [[Kalle Ankas Pocket 366: Änder och demoner!|"Änder och demoner!"]] || augusti 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 367 || [[Kalle Ankas Pocket 367: Hemlig AGENT|"Hemlig AGENT"]] || september 2009 || || | | 367 || [[Kalle Ankas Pocket 367: Hemlig AGENT|"Hemlig AGENT"]] || september 2009 || || | ||
Rad 759: | Rad 759: | ||
| 370 || [[Kalle Ankas Pocket 370: Kommer tomten ?|"Kommer tomten ?"]] || december 2009 || || | | 370 || [[Kalle Ankas Pocket 370: Kommer tomten ?|"Kommer tomten ?"]] || december 2009 || || | ||
|- | |- | ||
| 371 || [[Kalle Ankas Pocket 371: Pengabingen länsad !|"Pengabingen länsad!"]] || januari 2010 || || | | 371 || [[Kalle Ankas Pocket 371: Pengabingen länsad!|"Pengabingen länsad!"]] || januari 2010 || || | ||
|- | |- | ||
| 372 || [[Kalle Ankas Pocket 372: Min första miljon|"Min första miljon"]] || februari 2010 || || | | 372 || [[Kalle Ankas Pocket 372: Min första miljon|"Min första miljon"]] || februari 2010 || || | ||
Rad 769: | Rad 769: | ||
| 375 || [[Kalle Ankas Pocket 375: Tur... och otur|"Tur... och otur"]] || maj 2010 || || | | 375 || [[Kalle Ankas Pocket 375: Tur... och otur|"Tur... och otur"]] || maj 2010 || || | ||
|- | |- | ||
| 376 || [[Kalle Ankas Pocket 376: Måååååål ! | | 376 || [[Kalle Ankas Pocket 376: Måååååål! Fotboll för hela slanten|"Måååååål! Fotboll för hela slanten"]] || maj 2010 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 377 || [[Kalle Ankas Pocket 377: Aaah... sommar !|"Aaah... sommar!"]] || juni 2010 || || | | 377 || [[Kalle Ankas Pocket 377: Aaah... sommar!|"Aaah... sommar!"]] || juni 2010 || || | ||
|- | |- | ||
| 378 || [[Kalle Ankas Pocket 378: Frityrernas herre|"Frityrernas herre"]] || juli 2010 || || | | 378 || [[Kalle Ankas Pocket 378: Frityrernas herre|"Frityrernas herre"]] || juli 2010 || || | ||
Rad 783: | Rad 783: | ||
| 382 || [[Kalle Ankas Pocket 382: Äventyr i rymden|"Äventyr i rymden"]] || november 2010 || || 512 sidor | | 382 || [[Kalle Ankas Pocket 382: Äventyr i rymden|"Äventyr i rymden"]] || november 2010 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 383 || [[Kalle Ankas Pocket 383: Heja Ankeborg !|"Heja Ankeborg!"]] || december 2010 || || | | 383 || [[Kalle Ankas Pocket 383: Heja Ankeborg!|"Heja Ankeborg!"]] || december 2010 || || | ||
|- | |- | ||
| 384 || [[Kalle Ankas Pocket 384: På hal is|"På hal is"]] || januari 2011 || || | | 384 || [[Kalle Ankas Pocket 384: På hal is|"På hal is"]] || januari 2011 || || | ||
Rad 789: | Rad 789: | ||
| 385 || [[Kalle Ankas Pocket 385: Hjältar i snön|"Hjältar i snön"]] || februari 2011 || || | | 385 || [[Kalle Ankas Pocket 385: Hjältar i snön|"Hjältar i snön"]] || februari 2011 || || | ||
|- | |- | ||
| 386 || [[Kalle Ankas Pocket 386: JÄGARE - och byten !|"JÄGARE - och byten!"]] || mars 2011 || || | | 386 || [[Kalle Ankas Pocket 386: JÄGARE - och byten!|"JÄGARE - och byten!"]] || mars 2011 || || | ||
|- | |- | ||
| 387 || [[Kalle Ankas Pocket 387: Nattens riddare|"Nattens riddare"]] || april 2011 || || | | 387 || [[Kalle Ankas Pocket 387: Nattens riddare|"Nattens riddare"]] || april 2011 || || | ||
Rad 803: | Rad 803: | ||
| 392 || [[Kalle Ankas Pocket 392: Stål-Kalle slår tillbaka!|"Stål-Kalle slår tillbaka!"]] || augusti 2011 || || | | 392 || [[Kalle Ankas Pocket 392: Stål-Kalle slår tillbaka!|"Stål-Kalle slår tillbaka!"]] || augusti 2011 || || | ||
|- | |- | ||
| 393 || [[Kalle Ankas Pocket 393: Ankornas kamp|"Ankornas kamp"]] || september 2011 || | | 393 || [[Kalle Ankas Pocket 393: Ankornas kamp|"Ankornas kamp"]] || september 2011 || || | ||
|- | |- | ||
| 394 || [[Kalle Ankas Pocket 394: Anka på uppdrag|"Anka på uppdrag"]] || oktober 2011 || | | 394 || [[Kalle Ankas Pocket 394: Anka på uppdrag|"Anka på uppdrag"]] || oktober 2011 || || | ||
|- | |- | ||
| 395 || [[Kalle Ankas Pocket 395: Högt spel!|"Högt spel!"]] || november 2011 || || 512 sidor | | 395 || [[Kalle Ankas Pocket 395: Högt spel!|"Högt spel!"]] || november 2011 || || 512 sidor | ||
|- | |- | ||
| 396 || [[Kalle Ankas Pocket 396: Pengabingen i fara|"Pengabingen i fara"]] || december 2011 || | | 396 || [[Kalle Ankas Pocket 396: Pengabingen i fara|"Pengabingen i fara"]] || december 2011 || || | ||
|- | |- | ||
| 397 || [[Kalle Ankas Pocket 397: Efterlyst: 313|"Efterlyst: 313"]] || januari 2012 || | | 397 || [[Kalle Ankas Pocket 397: Efterlyst: 313|"Efterlyst: 313"]] || januari 2012 || || | ||
|- | |- | ||
| 398 || [[Kalle Ankas Pocket 398: Full fart!|"Full fart!"]] || februari 2012 || | | 398 || [[Kalle Ankas Pocket 398: Full fart!|"Full fart!"]] || februari 2012 || || | ||
|- | |- | ||
| 399 || [[Kalle Ankas Pocket 399: Kul för pengarna!|"Kul för pengarna!"]] || februari 2012 || | | 399 || [[Kalle Ankas Pocket 399: Kul för pengarna!|"Kul för pengarna!"]] || februari 2012 || || | ||
|- | |- | ||
| 400 || [[Kalle Ankas Pocket 400: Kalle Kalle Kalle Kalle|"Kalle Kalle Kalle Kalle"]] || mars 2012 || 59:- || | | 400 || [[Kalle Ankas Pocket 400: Kalle Kalle Kalle Kalle|"Kalle Kalle Kalle Kalle"]] || mars 2012 || 59:- || | ||
Rad 843: | Rad 843: | ||
| 412 || [[Kalle Ankas Pocket 412: Små glädjeämnen!|"Små glädjeämnen!"]] || mars 2013 || || | | 412 || [[Kalle Ankas Pocket 412: Små glädjeämnen!|"Små glädjeämnen!"]] || mars 2013 || || | ||
|- | |- | ||
| 413 || [[Kalle Ankas Pocket 413: Kalle i kubik!|"Kalle i kubik!"]] || | | 413 || [[Kalle Ankas Pocket 413: Kalle i kubik!|"Kalle i kubik!"]] || april 2013 || || | ||
|- | |- | ||
| 414 || [[Kalle Ankas Pocket 414: Kampen börjar!|"Kampen börjar!"]] || | | 414 || [[Kalle Ankas Pocket 414: Kampen börjar!|"Kampen börjar!"]] || maj 2013 || || | ||
|- | |||
| 415 || [[Kalle Ankas Pocket 415: Våghals i farten!|"Våghals i farten!"]] || juni 2013 || || | |||
|- | |||
| 416 || [[Kalle Ankas Pocket 416: Sommarlov|"Sommarlov"]] || juli 2013 || || | |||
|- | |||
| 417 || [[Kalle Ankas Pocket 417: Stress i solen ...?|"Stress i solen ...?"]] || juli 2013 || || | |||
|- | |||
| 418 || [[Kalle Ankas Pocket 418: Sommardröm|"Sommardröm"]] || augusti 2013 || || | |||
|- | |||
| 419 || [[Kalle Ankas Pocket 419: Taggigt värre!|"Taggigt värre!"]] || september 2013 || || | |||
|- | |||
| 420 || [[Kalle Ankas Pocket 420: Stjärnkamp|"Stjärnkamp"]] || oktober 2013 || || | |||
|} | |} | ||
{{DISPLAYTITLE:Lista över ''Kalle Ankas Pocket''}} | {{DISPLAYTITLE:Lista över ''Kalle Ankas Pocket''}} |
Versionen från 14 oktober 2013 kl. 15.57
Detta är en lista över Kalle Ankas Pocketar som har givits ut i Sverige.