Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2000-2009)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökAndreas (diskussion | bidrag) |
Andreas (diskussion | bidrag) |
||
Rad 41: | Rad 41: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Pondus]]'' || [[Full Stop Media]] || 2001–pågående | |rowspan=2| || ''[[Pondus]]'' || [[Full Stop Media]], [[Schibsted Förlagen]] || 2001–pågående | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[PowerPuff Girls]]'' || [[Full Stop Media]] || 2001–? | |rowspan=2| || ''[[PowerPuff Girls]]'' || [[Full Stop Media]], [[Schibsted Förlagen]] || 2001–? | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 89: | Rad 89: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Larson! XL]]'' || [[Full Stop Media]] || 2003–pågående | |rowspan=2| || ''[[Larson! XL]]'' || [[Full Stop Media]], [[Schibsted Förlagen]] || 2003–pågående | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Manga Mania]]'' || [[Full Stop Media]] || 2003–pågående | |rowspan=2| || ''[[Manga Mania]]'' || [[Full Stop Media]], [[Manga Media]] || 2003–pågående | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Nemi]]'' || [[Full Stop Media]] || 2003–pågående | |rowspan=2| || ''[[Nemi]]'' || [[Full Stop Media]], [[Schibsted Förlagen]] || 2003–pågående | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 130: | Rad 130: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|[[Bild:Elvis_1.png|75px]] || ''[[Elvis]]'' || [[Egmont]] || 2006 | |rowspan=2|[[Bild:Elvis_1.png|75px]] || ''[[Elvis]]'' || [[Egmont]] || 2006 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Spider-Man Kidz]]'' || [[Egmont]], [[Schibsted Förlagen]] || 2006– | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 9 mars 2007 kl. 16.05
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista