Yoko Tsuno: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Love (diskussion | bidrag) |
Love (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 35: | Rad 35: | ||
|- | |- | ||
|"La spirale du temps" || --- || "Tidsspiralen", nr 10 Semic (1984) | |"La spirale du temps" || --- || "Tidsspiralen", nr 10 Semic (1984) | ||
|- | |||
|"La proie et l'ombre" || --- || | |||
|- | |||
|"Les archanges de Vinéa" || --- || | |||
|- | |||
|"Le feu de Wotan" || --- || | |||
|- | |||
|"Le canon de Kra" || --- || | |||
|- | |||
|"Le dragon de Hong-Kong" || --- || | |||
|- | |||
|"Le matin du monde" || --- || | |||
|- | |||
|"Les exilés de Kifa" || --- || | |||
|- | |||
|"L'or du Rhin" || --- || | |||
|- | |||
|"L'astrologue de Bruges" || --- || | |||
|- | |||
|"La porte des âmes" || --- || | |||
|- | |||
|"La jonque céleste" || --- || | |||
|- | |||
|"La pagode des brumes" || --- || | |||
|- | |||
|"Le Septième Code" || --- || | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Versionen från 23 februari 2006 kl. 15.48

Yoko Tsuno, belgisk komisk äventyrsserie med science fiction-inslag, skapad av Roger Leloup.
Utgivning
| Originaltitel | Utgivningsår | Svensk utgivning |
|---|---|---|
| "Le trio de l'étrange" | --- | "Närkontakt i jordens inre", nr 3 Semic (1981) |
| "L'orgue du diable" | --- | "Djävulens orgel", nr 1 Semic (1979) |
| "La forge de vulcain" | --- | "Explosion i underjorden", nr 4 Semic (1981) |
| "Aventures électroniques" | --- | |
| "Message pour l'éternité" | --- | "Spökplanet", nr 2 Semic (1980) |
| "Les 3 soleils de Vinéa" | --- | "Tvillingsolarna", nr 5 Semic (1982) |
| "La frontière de la vie" | --- | "Vid livets gräns", nr 6 Semic (1982) "Livets gräns", nr 9 CC Pocket (1990) |
| "Les titans" | --- | "Jätteinsekterna", nr 7 Semic (1983) |
| "La fille du vent" | --- | "Livsfarlig vind", nr 8 Semic (1983) |
| "La lumière d'Ixo" | --- | "Ljuset från Ixo", nr 9 Semic (1984) |
| "La spirale du temps" | --- | "Tidsspiralen", nr 10 Semic (1984) |
| "La proie et l'ombre" | --- | |
| "Les archanges de Vinéa" | --- | |
| "Le feu de Wotan" | --- | |
| "Le canon de Kra" | --- | |
| "Le dragon de Hong-Kong" | --- | |
| "Le matin du monde" | --- | |
| "Les exilés de Kifa" | --- | |
| "L'or du Rhin" | --- | |
| "L'astrologue de Bruges" | --- | |
| "La porte des âmes" | --- | |
| "La jonque céleste" | --- | |
| "La pagode des brumes" | --- | |
| "Le Septième Code" | --- |
Recensioner i Bild & Bubbla
- Nils Kroon: "Yoko Tsuno: Djävulens orgel" (B&B 2/1980)