Miraculix: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag)
m korr
m Amerikanska
Rad 9: Rad 9:
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Panoramix
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Panoramix
|-
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Magigimmix
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[album]])||Magigimmix
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[söndagssida|dagspress]])||Readymix
|-
|-
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix

Versionen från 21 juli 2006 kl. 10.58

Byns druid i den franska serien "Asterix".

Miraculix på olika språk

Språk Namn
Franska Panoramix
Amerikansk engelska (album) Magigimmix
Amerikansk engelska (dagspress) Readymix
Engelska Getafix
Nederländska Panoramix
Italienska Panoramix
Spanska Panorámix
Tyska Miraculix
Esperanto Miraklomiks
Isländska Sjóðríkur
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!