Troubadix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) mIngen redigeringssammanfattning |
mIngen redigeringssammanfattning |
||
| Rad 9: | Rad 9: | ||
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Assurancetourix | |[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Assurancetourix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Malacoustix | |[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[album]])||Malacoustix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[söndagssida|dagspress]])||Cacofonix | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Cacofonix | |[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Cacofonix | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.03
Byns bard i den franska serien "Asterix".
Troubadix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Assurancetourix | |
| Malacoustix | |
| Cacofonix | |
| Cacofonix | |
| Assurancetourix | |
| Assurancetourix | |
| Assurancetúrix | |
| Troubadix | |
| Malmuziks |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
