Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2000-2009)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) |
Andreas (diskussion | bidrag) |
||
Rad 136: | Rad 136: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| Med serier från ''[[Åsa-Nisse]]'' och ''[[Lilla Fridolf]]'' | |colspan="4"| Med serier från ''[[Åsa-Nisse]]'' och ''[[Lilla Fridolf]]'' | ||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Marvel Special]]'' || [[Schibsted Förlagen]] || 2007–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| Innehåller "[[Wolverine]]" och "[[X-Men]]" | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2| [[Bild:Zits.png|75px]] || ''[[Zits]]'' || [[Egmont]] || 2007–pågående | |rowspan=2| [[Bild:Zits.png|75px]] || ''[[Zits]]'' || [[Egmont]] || 2007–pågående |
Versionen från 9 mars 2007 kl. 15.51
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista