Lady S.: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Andreas (diskussion | bidrag) |
Andreas (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 14: | Rad 14: | ||
|"À ta santé, Suzie!" || 2005 || Van Hamme || Aymond || "Skål, Suzie!", ''Agent X9'' nr 6–7/2007 | |"À ta santé, Suzie!" || 2005 || Van Hamme || Aymond || "Skål, Suzie!", ''Agent X9'' nr 6–7/2007 | ||
|- | |- | ||
|"59° Latitude Nord" || 2006 || Van Hamme || Aymond || | |"59° Latitude Nord" || 2006 || Van Hamme || Aymond || "Skål, Stockholm!", ''Agent X9'' nr 12–13/2007 | ||
|- | |- | ||
|"Jeu de dupes" || 2007 || Van Hamme || Aymond || | |||
|- | |||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 8 december 2007 kl. 17.57
"Lady S.", fransk serie av Jean Van Hamme och Phillipe Aymond. Publiceras på svenska i Agent X9.
Utgivning
| Originaltitel | Utgivningsår | Författare | Tecknare | Svensk utgivning |
|---|---|---|---|---|
| "Na Zdorovié, Shaniouchka!" | 2004 | Van Hamme | Aymond | "Na zdorovje, Shanjutjka!", Agent X9 nr 2–3/2007 |
| "À ta santé, Suzie!" | 2005 | Van Hamme | Aymond | "Skål, Suzie!", Agent X9 nr 6–7/2007 |
| "59° Latitude Nord" | 2006 | Van Hamme | Aymond | "Skål, Stockholm!", Agent X9 nr 12–13/2007 |
| "Jeu de dupes" | 2007 | Van Hamme | Aymond |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
