Miraculix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) m korr |
m Amerikanska |
||
| Rad 9: | Rad 9: | ||
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Panoramix | |[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Panoramix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Magigimmix | |[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[album]])||Magigimmix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[söndagssida|dagspress]])||Readymix | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix | |[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 10.58
Byns druid i den franska serien "Asterix".
Miraculix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Panoramix | |
| Magigimmix | |
| Readymix | |
| Getafix | |
| Panoramix | |
| Panoramix | |
| Panorámix | |
| Miraculix | |
| Miraklomiks | |
| Sjóðríkur |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
