Troubadix: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag)
mIngen redigeringssammanfattning
mIngen redigeringssammanfattning
Rad 9: Rad 9:
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Assurancetourix
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Assurancetourix
|-
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Malacoustix
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[album]])||Malacoustix
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[söndagssida|dagspress]])||Cacofonix
|-
|-
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Cacofonix
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Cacofonix

Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.03

Byns bard i den franska serien "Asterix".

Troubadix på olika språk

Språk Namn
Franska Assurancetourix
Amerikansk engelska (album) Malacoustix
Amerikansk engelska (dagspress) Cacofonix
Engelska Cacofonix
Nederländska Assurancetourix
Italienska Assurancetourix
Spanska Assurancetúrix
Tyska Troubadix
Esperanto Malmuziks
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!