Majestix: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag)
m korr
mIngen redigeringssammanfattning
Rad 9: Rad 9:
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Abraracourcix
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Abraracourcix
|-
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Macroeconomix
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[album]])||Macroeconomix
|-
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[söndagssida|dagspress]])||Vitalstatistix
|-
|-
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Vitalstatistix
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Vitalstatistix

Versionen från 21 juli 2006 kl. 10.59

Den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix".

Majestix på olika språk

Språk Namn
Franska Abraracourcix
Amerikansk engelska (album) Macroeconomix
Amerikansk engelska (dagspress) Vitalstatistix
Engelska Vitalstatistix
Nederländska Abraracourcix
Italienska Abraracourcix
Spanska Abraracúrcix
Tyska Majestix
Esperanto Moŝtiks
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!