Majestix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Weimar (diskussion | bidrag) m korr |
mIngen redigeringssammanfattning |
||
| Rad 9: | Rad 9: | ||
|[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Abraracourcix | |[[Bild:mini_frankrike.gif]] Franska||Abraracourcix | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska||Macroeconomix | |[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[album]])||Macroeconomix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_usa.gif]] Amerikansk engelska ([[söndagssida|dagspress]])||Vitalstatistix | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Vitalstatistix | |[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Vitalstatistix | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 10.59
Den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix".
Majestix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Abraracourcix | |
| Macroeconomix | |
| Vitalstatistix | |
| Vitalstatistix | |
| Abraracourcix | |
| Abraracourcix | |
| Abraracúrcix | |
| Majestix | |
| Moŝtiks |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
