Miraculix: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
m Amerikanska
Rad 14: Rad 14:
|-
|-
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix
|-
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix
|-
|-
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Panoramix
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Panoramix
Rad 20: Rad 22:
|-
|-
|[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Panorámix
|[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Panorámix
|-
|[[Bild:mini_turkiet.gif]] Turkiska||Büyüfiks
|-
|-
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Miraculix
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Miraculix

Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.18

Byns druid i den franska serien "Asterix".

Miraculix på olika språk

Språk Namn
Franska Panoramix
Amerikansk engelska (album) Magigimmix
Amerikansk engelska (dagspress) Readymix
Engelska Getafix
Finska Akvavitix
Nederländska Panoramix
Italienska Panoramix
Spanska Panorámix
Turkiska Büyüfiks
Tyska Miraculix
Esperanto Miraklomiks
Isländska Sjóðríkur
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!