Miraculix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
m Amerikanska |
|||
| Rad 14: | Rad 14: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix | |[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Getafix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Akvavitix | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Panoramix | |[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Panoramix | ||
| Rad 20: | Rad 22: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Panorámix | |[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Panorámix | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_turkiet.gif]] Turkiska||Büyüfiks | |||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Miraculix | |[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Miraculix | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.18
Byns druid i den franska serien "Asterix".
Miraculix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Panoramix | |
| Magigimmix | |
| Readymix | |
| Getafix | |
| Akvavitix | |
| Panoramix | |
| Panoramix | |
| Panorámix | |
| Büyüfiks | |
| Miraculix | |
| Miraklomiks | |
| Sjóðríkur |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
