Majestix: Skillnad mellan sidversioner

Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
mIngen redigeringssammanfattning
Rad 14: Rad 14:
|-
|-
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Vitalstatistix
|[[Bild:mini_storbritannien.gif]] Engelska||Vitalstatistix
|-
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Aladobix
|-
|[[Bild:mini_katalonien.gif]] Katalanska||Acopdegarròtix
|-
|-
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Abraracourcix
|[[Bild:mini_nederländerna.gif]] Nederländska||Abraracourcix
Rad 20: Rad 24:
|-
|-
|[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Abraracúrcix
|[[Bild:mini_spanien.gif]] Spanska||Abraracúrcix
|-
|[[Bild:mini_polen.gif]] Polska||Asparanoiks
|-
|[[Bild:mini_turkiet.gif]] Turkiska||Toptoriks
|-
|-
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Majestix
|[[Bild:mini_tyskland.gif]] Tyska||Majestix

Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.25

Den galliska byns hövding i den franska serien "Asterix".

Majestix på olika språk

Språk Namn
Franska Abraracourcix
Amerikansk engelska (album) Macroeconomix
Amerikansk engelska (dagspress) Vitalstatistix
Engelska Vitalstatistix
Finska Aladobix
Katalanska Acopdegarròtix
Nederländska Abraracourcix
Italienska Abraracourcix
Spanska Abraracúrcix
Polska Asparanoiks
Turkiska Toptoriks
Tyska Majestix
Esperanto Moŝtiks
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer!