Senilix: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
mIngen redigeringssammanfattning |
|||
| Rad 24: | Rad 24: | ||
|- | |- | ||
|[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Prauliks | |[[Bild:mini_esperanto.gif]] Esperanto||Prauliks | ||
|- | |||
|[[Bild:mini_katalonien.gif]] Katalanska||Edatdepèdrix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_finland.gif]] Finska||Senilix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_norge.gif]] Norska||Senilix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_danmark.gif]] Danska||Senilix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_portugal.gif]] Portugisiska||Veteranix | |||
|- | |||
|[[Bild:mini_polen.gif]] Polska||Ramoliks | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 21 juli 2006 kl. 11.33
Byns äldste invånare i den franska serien "Asterix".
Senilix på olika språk
| Språk | Namn |
|---|---|
| Agecanonix | |
| Arthritix | |
| Geriatrix | |
| Geriatrix | |
| Nestorix | |
| Matusalemix | |
| Edadepiédrix | |
| Methusalix | |
| Prauliks | |
| Edatdepèdrix | |
| Senilix | |
| Senilix | |
| Senilix | |
| Veteranix | |
| Ramoliks |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
