Skillnad mellan versioner av "Äventyr för superhjältar"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökKeffy (diskussion | bidrag) |
Keffy (diskussion | bidrag) |
||
Rad 10: | Rad 10: | ||
|- | |- | ||
| 1 || "[[Mördarclownerna]]" || 2024 | | 1 || "[[Mördarclownerna]]" || 2024 | ||
|- | |||
| 2 || "[[Svart jul]]" || 2024 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} |
Nuvarande version från 4 april 2024 kl. 12.15
"Äventyr för superhjältar" är en svensk superhjälteserie för barn, skriven av Elias Våhlund och tecknad av Kim W. Andersson. Serien ges ut av Rabén & Sjögren och bygger på Våhlunds framgångsrika barnböcker (med serieinslag) "Handbok för superhjältar".
Utgivning
Nr. | Titel | Utgivningsår |
---|---|---|
1 | "Mördarclownerna" | 2024 |
2 | "Svart jul" | 2024 |
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |