Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1960-1969)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) m (Länkfix) |
Wakuran (diskussion | bidrag) (+Tony) |
||
Rad 45: | Rad 45: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"|Förlagan var amerikanska ''[[MAD]]'', varifrån en stor del av materialet hämtades. | |colspan="4"|Förlagan var amerikanska ''[[MAD]]'', varifrån en stor del av materialet hämtades. | ||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Tony]]'' || [[Centerförlaget]] || 1960-1969 | |||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Trio]]'' || [[Centerförlaget]] || 1960–1963 | |rowspan=2| || ''[[Trio]]'' || [[Centerförlaget]] || 1960–1963 |
Versionen från 23 augusti 2008 kl. 01.56
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000– Full lista