Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1960-1969)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) (+Tony) |
Wakuran (diskussion | bidrag) (+Girl, behöver utgivningsförlag) |
||
Rad 87: | Rad 87: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Fickbiblioteket]]'' || [[Centerförlaget]] || 1961–1969 | |rowspan=2| || ''[[Fickbiblioteket]]'' || [[Centerförlaget]] || 1961–1969 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Girl (svensk serietidning)|Girl]]'' || ? || 1961–1962 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 28 augusti 2008 kl. 10.02
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937–1949 1950–1959 1960–1969 1970–1979 1980–1989 1990–1999 2000– Full lista