Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (2000-2009)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökHelgonet (diskussion | bidrag) m |
Sir-L (diskussion | bidrag) m (Bamse för de yngsta; Nya Serieparaden och Kalle Anka Extra) |
||
Rad 142: | Rad 142: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Spider-Man Kidz]]'' || [[Egmont]], [[Schibsted Förlagen]] || | |rowspan=2| || ''[[Spider-Man Kidz]]'' || [[Egmont]], [[Schibsted Förlagen]] || 2006–2009 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 198: | Rad 198: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Get Fuzzy]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || | |rowspan=2| || ''[[Get Fuzzy]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2009 | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
Rad 207: | Rad 207: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Edvard!]]'' || ''Nya Upplagan'' || 2009–pågående | |rowspan=2| || ''[[Edvard!]]'' || ''Nya Upplagan'' || 2009–pågående | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Bamse för de yngsta]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2010–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Nya Serieparaden]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2010–pågående | |||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Kalle Anka Extra]]'' || [[Egmont Kärnan|Egmont]] || 2010–pågående | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versionen från 25 mars 2010 kl. 20.23
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista