Skillnad mellan versioner av "Kalle Ankas Pocket 230: Den mäktige Vindigo!"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökBnw (diskussion | bidrag) (Skapade sidan med 'Kategori:Seriealbum Kategori:Disneyserietidningar Kategori:Seriealbum på svenska '''Kalle Ankas Pocket 230: Den mäktige Vindigo!''' Utgiven av [[Egmont Seriefö…') |
Bnw (diskussion | bidrag) m (To be continued) |
||
Rad 8: | Rad 8: | ||
! bgcolor="#FFEBAD"|Titel!!bgcolor="#FFEBAD"|Antal sidor!!bgcolor="#FFEBAD"|[[Historiekod]]!!bgcolor="#FFEBAD"|Huvudpersoner | ! bgcolor="#FFEBAD"|Titel!!bgcolor="#FFEBAD"|Antal sidor!!bgcolor="#FFEBAD"|[[Historiekod]]!!bgcolor="#FFEBAD"|Huvudpersoner | ||
|- | |- | ||
||"Den | ||"Den mäktige Vindigo"||60||J-1456-A||[[Knattarna]], [[Långben]], [[Kalle Anka]], [[Farbror Joakim]], [[Björnligan]] | ||
|- | |- | ||
||" | ||"Billig reklam"||50||J-1697-B||[[Musse Pigg]], [[Långben]] | ||
|- | |- | ||
||" | ||"En häxa i stan"||37||I/AT 327-1984||[[Kalle Anka]], [[Knattarna]], [[Farbror Joakim]] | ||
|- | |- | ||
||" | ||"En uppblåst anka"||49||J-1421||[[Musse Pigg]], [[Långben]], [[Mimmi Pigg]] | ||
|- | |- | ||
||" | ||"Långbens onsdagar: Manteln och svärdet"||26||J-1380-C||[[Kalle Anka]], [[Knattarna]], [[Björnligan]] | ||
|- | |- | ||
||" | ||"Myntsamlaren"||36||I/AT 251-1977||[[Musse Pigg]], [[Långben]] | ||
|- | |||
||"En sotig historia"||36||I/AT 251-1977||[[Musse Pigg]], [[Långben]] | |||
|} | |} | ||
--> | --> | ||
{{stub}} | {{stub}} |
Versionen från 14 oktober 2010 kl. 17.16
Kalle Ankas Pocket 230: Den mäktige Vindigo! Utgiven av Egmont Serieförlaget AB i Malmö 1999. Carin Bartosch översatte och Gerd Mattsson textade. ISBN 91 7912 830 0. 256 sidor i färg.
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |