Spider-Man Kidz: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Sir-L (diskussion | bidrag) #121 inte #118 |
Andreas (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 9: | Rad 9: | ||
! bgcolor="#FFEBAD"|Nummer !!bgcolor="#FFEBAD"| [[Marvelklubben]] !!bgcolor="#FFEBAD"| Innehåll | ! bgcolor="#FFEBAD"|Nummer !!bgcolor="#FFEBAD"| [[Marvelklubben]] !!bgcolor="#FFEBAD"| Innehåll | ||
|- | |- | ||
|1/2006 || 614 || ''[[Spectacular Spider-Man]]'' #117,121 | |1/2006 || 614 || ''[[Spectacular Spider-Man]]'' #117, 121 | ||
|- | |- | ||
|2/2006 || 615 || ''Spectacular Spider-Man'' #119–120 | |2/2006 || 615 || ''Spectacular Spider-Man'' #119–120 | ||
|- | |||
|3/2006 || 618 || ''Spectacular Spider-Man'' #101, 107 | |||
|- | |||
|4/2006 || 619 || ''Spectacular Spider-Man'' #110, 98 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 12 oktober 2006 kl. 16.23
Spider-Man Kidz, svensk serietidning utgiven av Egmont Kärnan sedan 2006. Innehåller serier om som riktar sig till yngre publik än den reguljära Spider-Man. Serierna hämtas från den brittiska tidningen Spectacular Spider-Man. Förutom serier innehåller tidningen pysselsidor och medföljande prylar
Utgivning
| Nummer | Marvelklubben | Innehåll |
|---|---|---|
| 1/2006 | 614 | Spectacular Spider-Man #117, 121 |
| 2/2006 | 615 | Spectacular Spider-Man #119–120 |
| 3/2006 | 618 | Spectacular Spider-Man #101, 107 |
| 4/2006 | 619 | Spectacular Spider-Man #110, 98 |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
