Spider-Man Kidz: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Andreas (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Andreas (diskussion | bidrag) |
||
| Rad 45: | Rad 45: | ||
|11/2007 || — || ? | |11/2007 || — || ? | ||
|- | |- | ||
|12/2007 || — || ? | |||
|- | |||
|13/2007 || — || ? | |||
|- | |||
|1/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|2/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|3/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|4/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|5/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|6/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|7/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|8/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|9/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|10/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|11/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|12/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|13/2008 || — || ? | |||
|- | |||
|1/2009 || — || ? | |||
|- | |||
|2/2009 || — || ? | |||
|- | |||
|3/2009 || — || ''S.S.A.'' #173, 174 | |||
|- | |||
|4/2009 || — || ''S.S.A.'' #175, 176 | |||
|- | |||
|5/2009 || — || ''S.S.A.'' #177, 178 | |||
|- | |||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 4 juni 2009 kl. 18.29
Spider-Man Kidz, svensk serietidning startad av Egmont Kärnan 2006. Innehåller serier om som riktar sig till yngre publik än den reguljära Spider-Man. Serierna hämtas från den brittiska tidningen Spectacular Spider-Man Adventures. Förutom serier innehåller tidningen pysselsidor och medföljande prylar.
2007 övertogs utgivningen av Schibsted Förlagen. Från nr 5/2009 övergick man från magasinsformat till vanligt serietidningsformat.
Utgivning
| Nummer | Marvelklubben | Innehåll |
|---|---|---|
| 1/2006 | 614 | S.S.A. #117, 121 |
| 2/2006 | 615 | S.S.A. #119, 120 |
| 3/2006 | 618 | S.S.A. #101, 107 |
| 4/2006 | 619 | S.S.A. #110, 98 |
| 5/2006 | 622 | S.S.A. #103, 104 |
| 6/2006 | 623 | S.S.A. #108, 109 |
| 1/2007 | — | S.S.A. #131, 111 |
| 2/2007 | — | ? |
| 3/2007 | — | ? |
| 4/2007 | — | ? |
| 5/2007 | — | ? |
| 6/2007 | — | ? |
| 7/2007 | — | ? |
| 8/2007 | — | ? |
| 9/2007 | — | ? |
| 10/2007 | — | ? |
| 11/2007 | — | ? |
| 12/2007 | — | ? |
| 13/2007 | — | ? |
| 1/2008 | — | ? |
| 2/2008 | — | ? |
| 3/2008 | — | ? |
| 4/2008 | — | ? |
| 5/2008 | — | ? |
| 6/2008 | — | ? |
| 7/2008 | — | ? |
| 8/2008 | — | ? |
| 9/2008 | — | ? |
| 10/2008 | — | ? |
| 11/2008 | — | ? |
| 12/2008 | — | ? |
| 13/2008 | — | ? |
| 1/2009 | — | ? |
| 2/2009 | — | ? |
| 3/2009 | — | S.S.A. #173, 174 |
| 4/2009 | — | S.S.A. #175, 176 |
| 5/2009 | — | S.S.A. #177, 178 |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
