Spider-Man Kidz: Skillnad mellan sidversioner
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sök
Wakuran (diskussion | bidrag) m Check |
Andreas (diskussion | bidrag) m →Utgivning: nytt nummer |
||
| Rad 17: | Rad 17: | ||
|4/2006 || 619 || ''S.S.A.'' #110, 98 | |4/2006 || 619 || ''S.S.A.'' #110, 98 | ||
|- | |- | ||
|5/2006 || 622 || ''S.S.A.'' #103, 104 | |||
|- | |||
|} | |} | ||
{{stub}} | {{stub}} | ||
Versionen från 14 november 2006 kl. 18.22
Spider-Man Kidz, svensk serietidning utgiven av Egmont Kärnan sedan 2006. Innehåller serier om som riktar sig till yngre publik än den reguljära Spider-Man. Serierna hämtas från den brittiska tidningen Spectacular Spider-Man Adventures. Förutom serier innehåller tidningen pysselsidor och medföljande prylar
Utgivning
| Nummer | Marvelklubben | Innehåll |
|---|---|---|
| 1/2006 | 614 | S.S.A. #117, 121 |
| 2/2006 | 615 | S.S.A. #119–120 |
| 3/2006 | 618 | S.S.A. #101, 107 |
| 4/2006 | 619 | S.S.A. #110, 98 |
| 5/2006 | 622 | S.S.A. #103, 104 |
|
Den här artikeln är bara påbörjad, en så kallad stubbe. Hjälp Seriewikin växa genom att fylla i mer! |
