Skillnad mellan versioner av "Alfabetisk lista över svenska serietidningar (V-Ö)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) m (Återställer. Tar upp på diskussionssidan) |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 134: | Rad 134: | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Åsa-Nisse]]'' || [[Semic]], [[Egmont]] || 1975- | |rowspan=2| || ''[[Åsa-Nisse]] (ver. 1)'' || [[Semic]], [[Egmont]] || 1975-1985 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Åsa-Nisse]] (ver. 2)'' || [[Semic]], [[Egmont]] || 1988-2006 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |