Skillnad mellan versioner av "Alfabetisk lista över svenska serietidningar (V-Ö)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökm (Format) |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 49: | Rad 49: | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| | ||
|- | |||
|rowspan=2| [[Bild:velvet.png|75px]] || ''[[Velvet]]'' || [[Epix Förlag|Epix]] || 1991–1992 | |||
|- | |||
|colspan="4"| En av få svenska serietidningar med [[erotiska serier]] | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Vi två]]'' || [[Åhlén & Åkerlund]], [[Semic]] || 1960–1976 | |rowspan=2| || ''[[Vi två]]'' || [[Åhlén & Åkerlund]], [[Semic]] || 1960–1976 |