Skillnad mellan versioner av "Kronologisk lista över svenska serietidningar (1990-1999)"
Från Seriewikin
Hoppa till navigeringHoppa till sökWakuran (diskussion | bidrag) (Oscar Ceasar) |
Wakuran (diskussion | bidrag) |
||
Rad 31: | Rad 31: | ||
|rowspan=2| || ''[[Kalla Kårar]]'' || [[Pingvinförlaget]] || 1990-? | |rowspan=2| || ''[[Kalla Kårar]]'' || [[Pingvinförlaget]] || 1990-? | ||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| [[Skräckserier]] från [[EC Comics]]. | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Lek med Popples]]'' || [[Pandora Press|Pandora]], [[Atlantic Förlags|Atlantic]] || 1990-? | |rowspan=2| || ''[[Lek med Popples]]'' || [[Pandora Press|Pandora]], [[Atlantic Förlags|Atlantic]] || 1990-? | ||
Rad 162: | Rad 162: | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2| || ''[[Jurassic Park]]'' || [[Semic]] || 1993 | |rowspan=2| || ''[[Jurassic Park]]'' || [[Semic]] || 1993 | ||
|- | |||
|colspan="4"| | |||
|- | |||
|rowspan=2| || ''[[Kallblodig]]'' (Ver. 2)|| [[Oscar Ceasar AB]] || 1993 | |||
|- | |- | ||
|colspan="4"| | |colspan="4"| |
Versionen från 25 januari 2007 kl. 11.21
Kronologisk lista över svenska serietidningar:
1937-1949 1950-1959 1960-1969 1970-1979 1980-1989 1990-1999 2000- Full lista